Trasy 2017-05-05T11:40:23+00:00

Polecane trasy

Specjalnie dla państwa przygotowaliśmy najpopularniejsze trasy na szlaku rzeki Krutynia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami każdej z tras. Zapewniamy że każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie.

Trasa Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Lasku (ok.5 km, czyli około 1-1,5 godziny wolnego spływu ) jest trasą typowo rzeczną równie popularną i dość uczęszczaną,  bardzo ładna, płytka około 0,5 m i bezpieczna. Często wybierana jest na spływy popołudniowe lub typowo relaksacyjne.

Odcinek Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Lasku jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Krutyń – Rosocha jest trasą typowo rzeczną i chyba najbardziej uczęszczaną trasą na Krutyni, jest stosunkowo krótka (około 9 km , czyli około 2-3 godzin wolnego spływu ) bardzo ładna, płytka około 0,5 m i bezpieczna. Często wybierana jest na spływy popołudniowe lub typowo relaksacyjne.

Odcinek Krutyń – Rosocha jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Nasza firma nie wyznacza limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych ( tak jak i na wszelkich innych ), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Trasa Krutyń – Ukta jest trasą typowo rzeczną i chyba najbardziej uczęszczaną trasą na Krutyni. Odcinek liczy sobie 13 lub 15 km (przy starcie z rezerwatu) i jest bardzo ładny, a przy tym płytki i bezpieczny połowa odcinka to głębokość około 0,5 m z ulokowanymi po drodze barami i knajpami.

Odcinek Krutyń – Ukta jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Krutyń – Nowy Most liczy sobie około 22 km jest to typowo rzeczna trasa o zmiennym krajobrazie – zawiera w sobie część puszczańską, łąkową i również bagienną. Krutynia na tym odcinku wykazuje zmienny charakter nizinnej rzeki o różnej głębokości – w początkowej fazie około 0,5 m na odcinku Krutyń – Rosocha, do 7 m głębokości poniżej Ukty.

Odcinek Krutyń – Nowy Most jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Krutyń – Iznota liczy sobie około 31 km trasa długa o zmiennym charakterze – zawiera w sobie część puszczańską, łąkową, bagienną aż w końcu wpływa do jeziora Gardyńskiego i gdzie kończy swój bieg. Krutynia na tym odcinku wykazuje zmienny charakter nizinnej rzeki o różnej głębokości – w początkowej fazie około 0,5 m na odcinku Krutyń – Rosocha, do 7 m głębokości poniżej Ukty.

Odcinek Krutyń – Iznota jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Zgon – Krutyń liczy sobie około 13 km, ma charakter jeziorowo – rzeczny i w swej większej części przebiega przez jedno z największych, i bardziej uciążliwych jezior na szlaku – Jezioro Mokre. Początkowo jest trasą dość wymagającą w dalszej jej części za śluza daje nam swoistą nagrodę za trudy poniesione na jeziorze Mokrym. Odcinek ten wymaga od kajakarzy zachowania rozwagi i stosowania się do podstawowych zasad bezpiecznego pokonywania jezior.

Odcinek Zgon-Krutyń jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, lecz rzadziej już spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm ze względu na charakter trasy.

Ukta – Nowy Most to trasa krótka (ok. 7 km) jest typowo rzeczną i głęboką (miejscami do 7 m), ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa praktycznie w całości przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza. Trasa ta jest bardzo popularna wśród osób nie dysponujących zbyt wielką ilością czasu wolnego.

Odcinek Ukta – Nowy Most jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Ukta – Iznota jest trasą o długości (ok. 15 km) i charakterze rzeczno – jeziorowym dosyć głęboką (miejscami do 7 m), ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza i rezerwatu Pierwos.

Odcinek Ukta – Iznota jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Szlak rzeki Krutynia