Spływy kajakowe 2017-05-05T11:39:27+00:00

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe Krutynią to jedna z największych atrakcji na mazurach. Szlak rzeki Krutynia zyskał sławę nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Jest to pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób które uwielbiają aktywnie spędzać czas, ale tak że dla tych preferujących typowy „leniwy” wypoczynek.

Cały szlak rzeki Krutynia można podzielić na kilkanaście różnych odcinków. Specjalnie dla państwa przygotowaliśmy opis tych najpopularniejszych i najbardziej znanych. Jesteśmy pewni iż każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Spływy kajakowe Krutynią to nasza specjalność od kilkudziesięciu lat. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem spływu wedle państwa sugestii i oczekiwań, bądź sami podpowiemy i doradzimy w tej kwestii.

WSKAZÓWKA! 

Od Ciebie zależy w jakim czasie pokonasz dany odcinek czy szlak. To twój urlop i Twój czas wolny, więc nie liczymy godzin. Możesz przepłynąć trasę wiosłując w godzinę bądź płynąć z „prądem” rzeki od zmierzchu do świtu – zapłacisz taką samą cenę.

Od czego zacząć? To proste – wystarczy wybrać odcinek / szlak, który chcemy pokonać. Całą resztą zajmiemy się my. Dobierzemy Państwu najodpowiedniejszy model kajaków w zależności od ilości osób, dzieci, grupy czy państwa preferencji. Przygotujemy wiosła, kamizelki wskażemy miejsce na parkingu, gdzie mogą państwo pozostawić swój samochód a następnie przetransportujemy Państwa do miejsca skąd zaczyna się spływ.

Niezależnie od tego czy pokonają Państwo wybrany odcinek w godzinę, czy też spędzą na nim cały dzień, po zakończeniu wystarczy do nas zadzwonić, a my przyjedziemy i odwieziemy państwa, bagaże i oczywiście kajaki do miejsca w którym zaczynaliśmy, bądź do samochodu.

Opis szlaku Krutyni

Rzeka Krutynia ma ponad 100 km długości, dla tego ciężko jednoznacznie określić poziom trudności, głębokość czy wymagania kajakarzy. Każdy jej odcinek jest inny – nawet na niewielkim odcinku mogą trafić się miejsca, gdzie głębokość przekracza kilkanaście metrów.

Nie zapominajmy, że rzeka przepływa przez kilkanaście różnych jezior. Jedne da się minąć i kilkanaście minut, na inne potrzeba kilku godzin. W zależności od pogody, czyli wiatru, deszczu i temperatury nawet prosty i polecany szlak może okazać się bardzo niebezpieczny, dla tego apelujemy o przemyślany wybór tras. Na rzece zdarzają się miejsca, gdzie trzeba wysiąść z kajaków i przenieść ja przez drogę z powodu np. śluzy. Rodziny z małymi dziećmi, czy osoby starsze nie powinny wybierać szlaków ciągnących się przez jeziora.